Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Rendhagyó kémiaóra az Illéssyben

Október 19-én rendhagyó kémiaórára került sor iskolánkban. A bemutatót Madarassi Márk, a miskolci Nebuló Általános Iskola és Vegyészeti Gimnázium tanára tartotta. Egy rövid kötetlen beszélgetést követően látványos kémiai kísérleteket végzett tanulóink bevonásával. Volt büdös, füst és robbanás, ami „elengedhetetlen kelléke egy kémia bemutatónak”, de amely nagy sikert aratott tanulóink körében.

A kísérletek nagy részét délutáni foglalkozásainkon már önállóan is elvégezték tanulóink, nagy lelkesedéssel készülnek arra, hogy a pályázat zárásaként ők tartsanak majd bemutatót iskolánk tanulói részére.

A program megszervezését a Marie Curie nyomában címmel meghirdetett (NTP-MTTD-20 kódjelű) pályázat tette lehetővé. Ezzel a programmal célunk, hogy felkeltsük tanulóink érdeklődését a természettudományok rejtelmei iránt.

Horváth Éva tanárnő

GALÉRIA