Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Mesterségem címere – pályaválasztási nap

„Kisújszállás a Te otthonod” című EFOP-1.2.11-16-2017-00029 kódszámú projekt keretén belül, az Ex Ante Tanácsadó Iroda gondozásában 2020. november 5-én a „Mesterségem címere” pályaválasztási nap került megrendezésre a kisújszállási Vigadó épületében, melyen az Illéssy-iskolát három technikumi osztály képviselte. A program során a középiskolás fiatalok az egyes szakmák, pályák népszerűsítését támogató programokon vettek részt, pályaorientációs előadások és interaktív workshopok során megismerhették a felsőoktatási lehetőségeket, illetve közösségi, informális kapcsolatépítést szolgáló programokba kapcsolódtak be.

A Vigadó épületének termeiben, forgórendszerben, négy különböző helyszínen, osztályonként előadásokat tartottak a felkért szervezetek, felsőoktatási intézmények képviselői. Az előadások után csoportos foglalkozások következtek, melyek során a fiatalok helyismereti, helyi identitást erősítő vetélkedőn, csapatépítő és önismereti, valamint munkaerőpiaci elhelyezkedést segítő készségfejlesztő játékokon vettek részt. A négy állomás teljesítése után következett a záró közösségi program keretében a tombolahúzás, ahol értékes nyereményekkel gazdagodtak diákjaink.

Remek pályaorientációs nap volt, köszönjük az önkormányzat és az Ex Ante Iroda támogatását és együttműködését.

Tóth László igazgatóhelyettes

GALÉRIA