Üdvözöljük iskolánk weboldalán

A színházak világában

A Nemzeti Tehetségprogram NTP-SPEC21-0053 pályázata jóvoltából, a NYELV-SZÍN-TÉR Anyanyelvápoló tehetségműhely keretében az Illéssy Sándor Technikum és Szakképző Iskola 20 diákja és 2 pedagógusa  a színház csillogó világába tett látogatást 2022. február 6-án.

A Bajor Gizi Színészmúzeum Kulisszák között című állandó kiállítása a színházi alkotófolyamatot bemutatva vezetett végig bennünket a magyar színháztörténet kiemelkedő pillanatain, alkotóin, kreatív gyakorlatokon, dramatikus játékokon keresztül. Az egykori színházi személyiségek életébe bepillantva a 19-20. század színházi kultúrájához is közelebb kerülhettünk, előkészítve a délután programját.

A zenés színház történetének egyik legjelentősebb darabját, a Jézus Krisztus Szupersztár című rockoperát tekintettük meg. Az örök időkre érvényes emberi és emberfeletti történést a Madách Színház társulata előadásában élvezhettük. A digitális világban élő diákjainkat elvarázsolta a színház világa.

Keserűné Ébner Tünde tehetségműhely-vezetője

GALÉRIA