Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Újra együtt a szociális munka alkalmából, avagy a II. egészségügyi és szociális interaktív verseny

Tekintve az elmúlt időszak nehézségeit, nagy örömünkre szolgált, hogy idén második alkalommal, november 9-én sikerült megrendeznünk a szociális munka napja alkalmából az egészségügyi és a szociális ellátás interaktív versenyét. Örömünket tovább fokozta a környező iskolák lelkesedése, amely a résztvevő diákok nagyszámú jelentkezésében nyilvánult meg. 8 iskola 18 csapata mérettette meg magát és adott számot tudásáról az egészséges életmódról, az egészségügyi és elsősegélynyújtó ismeretekről és az általános műveltségükről szóló versenyen.

Lázas készülődés előzte meg a nagy napot. Az illéssys kollektíva és diákjaink példamutató hozzáállásával egy emberként vett részt az előkészületekben és a verseny gördülékeny lebonyolításában is. A 18 részvevő csapat 7-8. osztályos diákjai 18 állomáshelyen teljesítettek feladatot. Jó hangulatban, nevetéstől hangosan látogatták végig iskolánkat a résztvevő diákok. Többek között megmutatták, hogyan kell kerekesszékkel szlalomozni, célba dobni üdítős flakonra, mennyire vannak tisztában az általuk fogyasztott élelmiszerek kalóriatartalmával, korunk járványának ismereteivel, de találkozhattak a szelektív hulladékgyűjtés vagy a táplálékpiramis interaktív feladataival is. A feladatok sikeres teljesítését követően elégedetten és jóízűen kóstolhattuk meg a tankonyhánkban készült görög-, illetve gyümölcssalátákat is.

Egy jól sikerült nap margójára: Jövőre ugyanitt, hasonló lelkesedéssel tárt kapukkal várunk Benneteket!

Borók-Varró Veronika tanárnő

GALÉRIA