Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Medve Matekozás a szabadban

2024. május 12-én, vasárnap iskolánk néhány 9. és 10. évfolyamos tanulója matematikai tudását mérte össze több mint 750 diáktársával. A Debreceni Egyetem főépületénél kialakított szabadtéri állomások között vándoroltak, és a telefonos applikáción keresztül kapott feladványokat akadályverseny jelleggel oldották meg. A versenyzők a válaszok helyességétől függően tudtak csak továbbhaladni, azonban néhányszor előfordult, hogy tévedtek, így mellékvágányra kerültek. Diákjaink illéssys kitartással megtalálták a helyes, kivezető utat! A remek hangulat mellett céljuk volt, hogy minél több jó választ adjanak meg, ezáltal a lehető legtöbb pontot gyűjtsék össze.

A furfangos észjárás meghozta az eredményét, hiszen a Medve Szabadtéri Matekversenyen Nagymedve diákkategóriában Nagy Cintia (9. TK), Szentesi Katalin Vivien, Tóth Attila (9. TV), valamint Nagy Erika, Papp László, Somogyi Gergő (10. A) alkotta csapatok ezüstmedve rangot értek el. Felkészítőjük és segítőjük Kustár Krisztina tanárnő volt. Gratulálunk!

 

Perneki Adél tanárnő

(kísérő, lelkesítő és osztályfőnök)

GALÉRIA