Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Ismét az illéssys szakácstanulók nyerték a birkapörköltfőző versenyt

A Nagykunság fővárosában, a birkapörkölt hazájában, Karcagon 2017. május 27-én került megrendezésre a IV. Nagykun Diák Birkapörköltfőző Verseny. Nem titkolt cél, hogy a mai fiatalokat megtanítsuk, hogyan kell hagyományosan elkészíteni az ételt, s mint tudjuk, Karcagon igen magas szinten művelik a hungarikumnak számító birkapörkölt elkészítését.

A versenyen kilenc nagykunsági középiskola mérte össze birkapörköltfőző tudományát. Iskolánkból a Konok Kunok Ifjú Szakácsai elnevezésű csapat indult a megmérettetésen. Tagjai: Andó Renáta, Nagy Milán (9. D), Faragó Attila (10. D). Felkészítő tanár: Márta István.

Nagy örömünkre ismét az illéssys csapat bizonyult a legjobbnak, immár – 2014 után – második alkalommal. A csapat a győzelmet a fegyelmezettségnek és az összehangolt, precíz munkának köszönheti. 

A versenyt meglátogatta dr. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter is, aki a verseny végén elismerését fejezte ki az elért eredményért.

Márta István szakoktató

GALÉRIA