Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Illéssys sikerek a szolnoki Pelikán Kupán

2023. április 1-jén 16. alkalommal rendezték meg Szolnokon a Pelikán Kupa gasztronómiai versenyt, melyre minden idők legtöbb illéssys diákja (13 fő) jelentkezett.

Bottlik Imréné Magdika tanárnő odaadó munkájával 4 cukrász csapatot készített fel. Versenymunkájuk csapatonként 1-1 dísztorta és 3-3 napi cukrászsütemény. Magdi néni versenyzői: Borók Viktória - Sivák Bonita (10. A), Gajdácsi Tímea - Karkusz Noémi (10. A), Papp Petra - Gebei Erik (10. D) és Duka Julianna - Róbert Beatrix (10. D). Sok munkával, nagyon szép termékeket készítettek, melyek az idén oklevél jutalomban részesültek.

Ozsváth Kata tanárnő segítségével, egyéni cukrász kategóriában indult Takács Evelin (11. A). Több napos összeszedett munkával bronzminősítést szerzett, melyet megérdemelten zsebelhetett be a szigorú zsűritől.

Iskolánk pincérei is megmérettették magukat és 2 alkalmi díszasztallal indultak. További feladatként egy szakmai és műveltségi totót töltöttek ki, valamint élőmunkában 2 főre sajtkoktélt készítettek. Egyik csapat Van Gorp Kato - Horváth Virág (12. A) magabiztos versenyzéssel aranyminősítést szereztek Horváth Ferenc tanár úr felkészítésében, míg Hajdu-Ráfis Tamás tanár úr vezényletével Sándor Kata (10. A) - Kalmár Zsolt (11. A) páros – a múlt heti országos Schnitta Sámuel Emlékverseny után – kiváló versenyzéssel szintén aranyminősítést hozhattak haza. Toldi Attila főigazgató úr a helyszínen gratulált minden versenyzőnek és felkészítőinek.

Szép és tartalmas versenyzés volt ismételten, ahol az illéssys diákok öregbítették iskolánk hírnevét.

 

Hajdu-Ráfis Tamás csapatmenedzser

GALÉRIA