Üdvözöljük iskolánk weboldalán

A vers mi magunk vagyunk…

2024. április 15-én a magyar költészet napja alkalmából, az Arany János Városi Könyvtár által szervezett városi versmondó versenyen az Illéssy-középiskola 6 fős csapattal képviseltette magát. Nagy örömünkre Lukács Titanilla Jázmin I. helyezést, Vas János Dominik II. helyezést ért el (felkészítő pedagógus: Keserűné Ébner Tünde).

További lelkes versmondóink: Fülöp Krisztina 13. I, Fülöp Andrea 13. I (felkészítő pedagógus: Kovács Krisztina), Nagy Cintia Alexandra 9. TK, Hegedűs Cintia 9. TK (felkészítő pedagógus: Kiss Szilvia).

 

Ezen a versenyen került kihirdetésre a még januárban, a magyar kultúra napja tiszteletére kiírt versíró pályázat eredménye is. Vas János Dominik (10. A) I. helyezést, Csőreg Zsófia (10. B) II. helyezést ért el.

További ügyes versíróink voltak: Tóta Jázmin 9. TSZ, Tukarcs Csenge Anita 9. TSZ, Simon Viktória Vanessza 9. TK, Szilágyi Boglárka 10. E, Szilágyi Vivien 11. B, Asztalos Melani 13. I.

 

Április 19-én a XI. Országos Wass Albert Emlékversenynek Törökszentmiklós adott otthon. Az Illéssy-iskolát Lukács Titanilla Jázmin (10. A) és Madarász Emese (10. A) képviselte. E rangos megmérettetésen Emese a 10. évfolyam korcsoportjában II. helyezést ér el. (felkészítő pedagógus: Keserűné Ébner Tünde)

 

Április 20-án ismét útra keltek az illéssys versmondó lányok. Budapesten, a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium szervezésében került megrendezésre az országos versmondó verseny. A megmérettetésen, Radnóti Miklósra emlékezve (születésének 115. és halálának 75. évfordulója) 90 – az ország számos pontjáról érkező – középiskolás diák mutatta meg, mit is jelent számára a költészet, a versmondás, mint az önkifejezés egyik módja. A szakértő zsűri tagjai neves színészek, művészek voltak. A Pusztaszeri Kornél, Kubik Anna és György Anna által alkotott 10. évfolyamos zsűri előtt bizonyíthatott Lukács Titanilla Jázmin (10. A), akinek szavalatát oklevéllel jutalmazták, illetve Madarász Emese (10. A), aki III. helyezést ért el. Emese az értékes ajándék- és könyvcsomag mellett meghívást kapott egy nemzetközi alkotó- versmondó táborba is.

Szeretettel gratulálunk! További sikeres szereplést kívánunk versíró és versmondó diákjainknak!

 

Keserűné Ébner Tünde szaktanár

GALÉRIA