Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Rendkívüli felvételi eljárás

Tisztelt Szülő/Gondviselő! Kedves Nyolcadik Évfolyamos Diákok!

 

Kezdetét vette a rendkívüli felvételi eljárás, az üresen maradt középiskolai férőhelyek betöltése. Amennyiben a tanuló az általános felvételi eljárás időszakában

  • nem nyert felvételt egy középfokú intézménybe sem, vagy
  • felvételt nyert, de bármilyen okból megváltoztatja döntését

úgy egyénileg, közvetlenül az általa választott középiskolában való jelentkezéssel, egyeztetéssel kérheti felvételét, ha a középfokú intézménynek az általános felvételi eljárás lezárulása után még maradtak betöltetlen férőhelyei.

A rendkívüli felvételi eljárásról tudni kell, hogy a tanulóknak és szüleiknek egyénileg kell intézniük a jelentkezést.

A rendkívüli felvételi eljárásban való részvétel módját és feltételrendszerét a fogadó közép-fokú iskola igazgatója határozza meg, és pozitív döntést követően a tanuló beiratkozhat a középiskolába. Iskolánkban a 2024/2025-ös tanévre a fel nem vett, illetve a máshova felvételt nyert, de továbbtanulási szándékukat megváltoztató tanulóknak is maradt még esélye, hogy a rendkívüli felvételi eljárás keretében nálunk kezdjék meg középiskolai tanulmányaikat.

A rendkívüli eljárás keretében még felvehető létszám:

Iskolatípus

A képzés felvételi kódja – Ágazat – Szakma megnevezés

A rendkívüli felvételi eljárás keretében még felvehető létszám

Gimnázium

4 év

0001 - Általános tantervű gimnázium, emelt óraszámú idegen nyelvi oktatással (első idegen nyelv: 5-6 óra/hét)

6 fő

Technikum

5 év

0004 – Szociális ágazat (állami ösztöndíjjal)

13 fő

Technikum

5 év

0005 – Turizmus-vendéglátás ágazat

(állami ösztöndíjjal)

6 fő

Szakképző iskola

3 év

0012 - Turizmus-vendéglátás ágazat

(állami ösztöndíjjal)

7 fő

 

Akik szeretnék, hogy gyermekük a Nagykun Baptista Oktatási Központ Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban tanuljon tovább, azok a rend-kívüli felvételi eljárás során a Jelentkezési lap kitöltésével 2024. június 17-ig levélben vagy e-mailben (nabok@baptistaoktatas.hu) tudnak jelentkezni.

Honlapjainkon – http://kisuj-baptista.hu/ vagy https://kossuth-lajos.baptistaoktatas.hu/ vagy https://illessy.baptistaoktatas.hu/ – megtalálják a rendkívüli felvételi eljáráshoz kapcsolódó jelentkezési lapot, melyet kitöltve szükséges megküldeni.

További bármilyen kérdés esetén, kérjük, forduljanak hozzánk bizalommal!

 

Kisújszállás, 2024. május 10.

Toldi Attila s.k.

főigazgató

 

CSATOLT DOKUMENTUMOK