Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Amerikai Testvérek látogatása az Illéssyben

„Bizony, kezed munkáját eszed! Boldog vagy és jól van dolgod.”
/Zsoltárok könyve 128,2/

 

2018. május 22-én a Dallas Baptist University diákjai és misszió igazgatója tett látogatást iskolánkban. Vendégeink egy munkás délelőttöt töltöttek 10. B osztályos cukrásztanulóink körében. Diákjaink segítségével tradicionális magyar süteményeket készítettek és kóstoltak vendégjeink. Többek között dobostortát, Rákóczi-túróst, tejszínes képviselőfánkot és mézes puszedlit. Külföldi testvéreink nagy lelkesedéssel vetették bele magukat a munkába, és a munkájuk „gyümölcsét”, vagyis termékét az ebéd után fogyasztották el a mintegy 15 fős delegációjukkal közösen. Diákjaink szintén lelkesek voltak, hiszen nem mindennapi lehetőség és élmény, hogy több mint 9000 km távolságról érkezett diákokkal süthettek közösen. A pici nyelvi nehézségek leküzdésében segítségükre volt Duli Annamária tanárnő, akinek munkáját ezúton is köszönjük. A sütés végén közös fénykép készítése után nem maradhatott el a szelfik készítése sem a tanulóink részéről, akikben maradandó élmény alakult ki a vendégek távozása után.

Elmondhatjuk, hogy a mai napon teljesült a Zsoltárok könyvében megírtak, mind a vendégeink, mind a diákjaink részéről.

Tóth László igazgatóhelyettes

GALÉRIA