Az Illéssy-középiskola 2026. június 18-án különleges, közösségépítő vetélkedőre várta a Kossuth-iskola 7. osztályosait. A program célja az volt, hogy a jövő tanévben pályaválasztás előtt álló fiataljai megismerkedjenek iskolánkkal, tanárainkkal és diákjainkkal. Jelenlegi 9. évfolyamos tanulóinkkal közös csapatokban 10 állomáshelyen dolgoztak a feladatok megoldásán, amelyeknél tájékozottságukra, memóriájukra, megfigyelő képességükre, logikájukra, ügyességükre és szerencséjükre is szükség volt. A feladatok megoldásának mindenki tevékeny résztvevője volt.
A jó hangulatú versengést közös ebéd követte, melyet a 11. TVK osztály vendéglátós tanuló készítettek szaktanárunk segítségével. A legjobb eredményt elérő csapatok ebéd után tárgyjutalomban részesültek.
Köszönjük a 7. osztályok osztályfőnökeinek a részvételt. Bízunk abban, hogy a nap legnagyobb nyeresége az új kapcsolatok, a személyes élmények voltak, amelyek hidat építettek a két tagintézmény tanulói között. Reménykedünk abban, hogy ezzel a rendezvénnyel is segíthettük a 7. osztályosokat továbbtanulási döntésük meghozatalában.
Köszönet mindenkinek, aki segítette a program megvalósítását!
Piller Adrien tanárnő