Üdvözöljük iskolánk weboldalán

PÉNZ7 témahetet tartottunk

A Pénz7-hez kapcsolódóan kollégáimmal együtt egy héten át tanórákba integráltan próbáltuk a fiatalok pénzügyi tudatosságát növelni.

A mindennapokat megkönnyítő pénzügyi gyakorlatokra, valamint a család megtakarításainak lehetőségeire fókuszáltunk.

Többek között matematikaórákon foglalkoztunk az alapvető pénzügyi fogalmak megismertetésével, kamatszámítással, történelemórán a pénz történetével, informatikaórán a Netbank használatával ismertettük meg a tanulókat, például hogyan lehet online pénzügyeket intézni. Kereskedelmi tanórákon a fő téma a családi költségvetés elkészítése, a család megtakarításának lehetőségei, a háztartás pénzügyi optimalizálása volt, de helyet kapott a programunkban a befektetésekkel kapcsolatos gyakorlati tudnivalók is. Voltak, akik osztályfőnöki óra keretében a hitelfelvétellel vagy biztosításokkal kapcsolatos ismereteiket bővítették.

Bízunk benne, hogy az elsajátított ismeretek a későbbiekben hozzásegítik tanulóinkat az adott helyzetben a felelős, jó döntés meghozatalában.

Galambos Orsolya tanárnő