Üdvözöljük iskolánk weboldalán

NATO-nap az Illéssyben

2022. április 4-én a Civil Affairs Team (CAT) csapata, akik az Amerikai Hadsereg tagjai, előadást tartottak iskolánkban a munkájukról. Elmondták, hogy mivel foglalkoznak, miben különbözik egy Civil Affairs Team csapat munkája az „átlagos” katonai munkától, és arról, hogy mi a NATO, miről szól és miért fontos a szervezet. Előadásuk végén tanulóink kérdéseket tehettek fel a NATO működésével és az ott folyó munkával kapcsolatban. Az előadás után két csapat szimulációs játékban vehetett részt, amit az Amerikai Diplomáciai Múzeum fejlesztett ki, és a program lényege, hogy egy meghatározott problémán kell dolgozni a diákoknak. Az egyik csapat „A nemzetközi nukleáris válságot” míg a másik csapat a „Nemzetközi migrációs problémát” dolgozta fel. Diákjaink hatékonyan, csapatokat alkotva oldották meg a problémát, amelyet más-más szemszögből kellett megvizsgálniuk, érvelniük, vitázniuk és a játék végén egyességre jutniuk a különböző tárgyalófelekkel. A feladat nem volt könnyű, de tanulóink megbirkóztak vele és egy nagyon tartalmas délelőttöt tölthettek el vendégeinkkel.

Köszönet az Amerikai Nagykövetség dolgozóinak (Suba Zsófia, Kovács Dóra) és a Civil Affairs Team tagjainak (Sgt. Jacob Hinz, Sgt. Brandon Shanahan)!

GALÉRIA