Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Illéssys sikerek a Kivilágos Kivirradtig Fesztiválon

2022-ben ismét megrendezésre került Kisújszálláson a közkedvelt Kivilágos Kivirradtig Fesztivál, amelyen iskolánk tanulói a káposztás és bográcsos ételek főzőversenyén képviselték intézményünket. Az esős idő sem tudta elvenni tanulóink kedvét a főzéstől. A sátorállítást követően három csapatunknál is elindult a munka.

Az Illéssys kis kukták, azaz Borók Viktória, Sivák Bonita (10. A), Rézműves Zsanett (9. D) és Kiss Sándor (9. A) Bottlik Imréné Magdika tanárnő útmutatásával készítették el a „Töltött káposzta másképpen” elnevezésű ételüket.

Második csapatunk Hajdu-Ráfis Tamás tanár úr vezetésével a 10. A osztály volt. Ők „Európai káposztával” kápráztatták el a zsűrit.

A 12. A osztályos Magyarosi Miruna és Denisa Tóth László tanár úr irányításával „Csak egyszerűen, gazdagon babgulyást” készítettek.

Mindhárom csapatunkat a neves zsűri különdíjban részesítette.

Külön köszönet illeti az Illéssy kürtőskalács kommandóját, amelynek a tagjai olyan lelkesen sütötték a kalácsot, hogy a végén már csak nekik nem jutott.

Perneki Adél tanárnő

GALÉRIA