Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Gördülő energia az Illéssyben

Szeptember 14-én rendhagyó fizikaórára került sor az iskola tornatermében. A foglalkozást Tóth Pál matematika–fizika szakos tanár úr tartotta, aki Szentendréről érkezett hozzánk. Vendégünk Gördülő energia című, másfél órás, kísérletekkel tűzdelt előadása során Tesla gitárján AC/DC stílusban szólózott, emberi hangokat változtatott meg hélium segítségével, tüzet gyújtott a tenyerében, tűzfelhőt varázsolt virágspórákból, valamint látványos jelenségeket mutatott be folyékony nitrogén felhasználásával. Ez a bemutató bizonyára alkalmas volt arra, hogy felkeltse tanulóink érdeklődését a természettudományok rejtelmei iránt.

A program megszervezését a Kémiai és fizikai jelenségek a fenntartható fejlődés jegyében címmel meghirdetett (NTP-MTTD-20-0117 kódjelű) pályázat tette lehetővé.

Varga Anikó tanárnő

GALÉRIA