Üdvözöljük iskolánk weboldalán

FILM, SZÍNHÁZ… ILLÉSSY

2023. október 4-én egy „Csillogó időutazáson vehetett részt az illéssys „színjátszós” csapat és a 10. B osztály.

A csillogást az etyeki KORDA FILMPARK jelentette. A Látogatóközpont bennfentes ismereteket nyújtott arról, hogyan készül el egy nemzetközi filmes szuperprodukció, miközben játékos élményt kaptunk. A 2,5 órás vezetett élménytúra során részese lehettünk a filmgyártás modern gyakorlatának, megismertük a filmkészítés legfontosabb állomásait. Megismételhetetlen élmény volt az óriás díszletvárosban való barangolás és az elengedhetetlen fényképezkedés.

A képzeletbeli időgép a Petőfi korabeli vándorszínészek világába repített vissza bennünket a BAJOR GIZI SZÍNÉSZMÚZEUM kreatív múzeumpedagógiai programjának segítségével. A felhőtlen játékban 5 vándor-színtársulat próbálhatta ki, milyen is lehetett a magyar nyelvű színjátszás a XIX. században. A kezdeti gátak felszakadtak, és öröm volt látni, ahogy diákjaink önfeledten adták magukat, tehetségüket. Legnagyobb sikere a jelmezeknek voltak, amik között korlátok nélkül válogathattunk. Ezt követően a múzeum állandó kiállításának megtekintésével bepillantottunk a színház varázslatos, de korántsem könnyű életébe.

Köszönjük az Illéssy Alapítvány támogatását!

 

Keserűné Ébner Tünde szervező tanár

GALÉRIA