Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Fenntarthatósági Világtalálkozón jártunk

Nyertes pályázatunknak köszönhetően 2021. december 1-jén a Planet Budapest 2021 Fenntarthatósági Expó és Világtalálkozó keretében megrendezésre kerülő Heroes of the Future Ifjúsági élményprogramon és a Your Planet Közönségprogramokon ingyenesenvett részt 30 tanuló és két kísérőtanár iskolánkból. A pályázat fedezte az utazás költségét, valamint a programot megelőző éjszakára a Meininger Hotelben történő szállást teljes ellátással.

Így kihasználva a lehetőséget, a fő programot megelőző napon diákjainkkal ellátogattunk a műjégpályára, korcsolyatudásunkat csiszolgatni. Ezt követően budapesti városnézésben volt része a csoportnak. Másnap a Jövő hősei kalandpályán a diákok időutazáson vettek részt, ahol a jövőből visszaérkező kétségbeesett embertársaiknak segítve, felelős döntéseikkel kedvező irányba megváltoztatták a világ sorsát. Ezután elektromos járművek segítségével különböző akadálypályákon mentek végig, többek között: MonsteRoller, Segway, Elektromos Gokart, Hoverboard. Az élményprogram után a diákok meglátogatták a Te bolygód (Your Planet) interaktív ismeretterjesztő élményközpontot, ahol átélhettek egy lehetséges jövőt, megtapasztalhatták, hogy milyen lesz egy fenntartható világ városa, lakása, közössége vagy energiaellátása, illetve megismerték a felelős fogyasztás alapjait és a fenntartható élelmiszerellátás megteremtésének fontosságát is.

Bízunk benne, hogy tanulóink körében is megvalósul az expó célja: Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!

 

Keserűné Ébner Tünde és Galambos Orsolya szervezőtanárok

GALÉRIA