Üdvözöljük iskolánk weboldalán

„Egy a természettel” – Vadászati és Természeti Világkiállításon voltunk

Iskolánk 30 diákkal – a Fátyol Iskolaprogram keretein belül – látogatta meg „Egy a természettel” Vadászati és Természeti Világkiállítást. A program célkitűzése a környezeti nevelés támogatása, továbbá kiemelten fontos küldetése volt, hogy a legfiatalabb generáció számára is bemutassa hazánk természeti kincseit, a benne élő ember múltját és jelenét. De talán még jelentősebb az a vállalás, amely az emberi tevékenységnek azt a szemléletét ismerteti meg, ami a fenntartható természetgazdálkodás – a vad- és erdőgazdálkodás, a vadvédelem, a  környezettudatos életmód és a környezetterhelés csökkentése – alapját képezi, és amely újabb és újabb megoldásokat keres a jövőnk megbízható tervezése szempontjából.  

Borók Imre tanár

GALÉRIA