Logikai és ügyességi nap az Illéssyben

2017. június 15., 13:06

Túl az utolsó témazáró dolgozatokon, de még a tanév vége előtt iskolánk tehetséggondozó és -fejlesztő munkaközössége a diákönkormányzattal közösen meghirdette az Illéssy-iskola logikai és ügyességi napját, mely kiegészült az egri Eszterházy Károly Egyetem tanárai által bemutatott érdekes természettudományos kísérletekkel. Tanulóink – jó illéssys diákhoz méltóan – érdeklődéssel figyelték a kétkörös bemutatót. A jó hangulatú összejövetelen az alábbi kategóriákban versenyhezhettek tanulóink egyéniben: sakk / malom / amőba / darts.

A malomjátékot továbbfejlesztve meghirdettük az osztálymalmot, amelyet nagy érdeklődéssel és lelkesedéssel fogadtak tanulóink. Érdekessége volt a dolognak, hogy itt maguk a tanulók voltak a bábuk és két-két osztálytársuk irányította őket. Az osztályok közötti malomjátékot a 10. A kereskedelmi szakgimnáziumi osztály nyerte.

 

Az egyéni eredmények:

Darts                     1. helyezés: Szűcs Dávid 10. A

                               2. helyezés: Szajkó Márk 9. A

                               3. helyezés: Tóth Ildikó 10. D

 

Sakk                      1. helyezés: Monoki Imre 9. A

                               2. helyezés: Dani Béla 12. I

                               3. helyezés: Csizi Zoltán 9. B

 

Amőba                  1. helyezés: Szabó Ádám 11. A

                               2. helyezés: Borók Gergő 11. A

                               3. helyezés: Czakó Krisztián 9. A

 

Malom                  1. helyezés: Nemes László 9. C

                               2. helyezés: Szabó Anetta 9. B

                               3. helyezés: Milák Anikó 11. A  és Petrohai Zoltán 9. C

 

Gratulálunk mindenkinek! A nyári szünetben pedig jó pihenést és gyakorlást, mert jövőre folytatjuk…

 

Tóth László szervező-tanár

Logikai és ügyességi nap az Illéssyben