Az Illéssy-iskola is csatlakozott az Európai Diáksport Napjához

2020. szeptember 28., 10:35

A járványügyi készenlétre való tekintettel osztálykeretben, szabadtéri foglalkozásokkal kapcsolódtunk a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) kezdeményezésére indított Európai Diáksport Napjához (ESSD), melyet idén szeptember 25-én ünnepeltünk. Kihasználva iskolánk sportudvarát, szabadtéri kondigépeit, valamint a városi sportpálya közelségét, ezeken a helyszíneken valósítottuk meg a programokat. Az évszámhoz kötődő 2020 méteres futást az atlétikapályán futották le a tanulók. A többi sportolási lehetőség sokkal örömtelibb volt számukra. A labdarúgást a fiúk mellett a vállalkozó szellemű leányok is kipróbálták. Alternatív lehetőségként tollaslabdázhattak, pingpongozhattak. Szerencsénkre az időjárás a kegyeibe fogadott bennünket, és ragyogó napsütésben telt a nap.  

Mivel az ESSD idei fókusztémája a mentális egészség és az egészséges önkép, iskolánkban a testnevelésórákon kívül osztályfőnöki órák keretében dolgozzuk fel a kérdéseket, amelyekhez az MDSZ oldaláról segédanyagot is letölthettünk.

Keserű Sándor testnevelő tanár

Az Illéssy-iskola is csatlakozott az Európai Diáksport Napjához