Asztalitenisz: Lázár Richárd országos 7.

2019. február 19., 11:07

2019. február 14-én, Karcagon rendezték meg az asztalitenisz diákolimpia országos döntőjét, melyen Lázár Richárd 12. I osztályos tanulónk képviselte iskolánkat és egyben Jász-Nagykun-Szolnok megyét. A 22 fős mezőnyben a megyei bajnokok mellett Budapest három legjobb versenyzője állt asztalhoz.

Csoportmérkőzésekkel indult a viadal. Ricsi az első meccset 3:0 arányban megnyerte. A második mérkőzés izgalmas perceket okozott számunkra: ellenfele az első két szettet megnyerte, és már csak egy kellett volna a győzelméhez, amikor Ricsi óriási küzdeni akarással 2:2-re, majd a döntő szettet is megnyerve, 3:2-re megfordította a mérkőzés állását. Bejutott a legjobb 8 közé, ahol már egyenes kieséses rendszerben folytatódott a viadal. Sajnos, itt erősebbnek bizonyult az ellenfele, így Ricsi a helyosztók eredményétől függően várhatta az eredményhirdetést. Végül a hetedik helyezésért járó oklevelet vehette át, de talán többet jelent az egyetemi továbbtanulással kacérkodó diák számára az a 10 többlet pont, amit ez a helyezés hozott számára.