Iskolánk bemutatkozása az Alma mater könyvben

2019. április 02., 15:54

A Nemzeti Értékek Könyvkiadó legújabb kiadványában, a 300 oldalas Alma mater – Kiváló középiskolák Magyarországon 69 középiskola szerepel, köztük iskolánk, az Illéssy Sándor Baptista Középiskola is.

A könyv „egyrészt üzenetet fogalmaz meg arról, hogy milyen sokszínű a hazai középfokú oktatás, milyen sok elkötelezett pedagógus dolgozik a különböző feladatokra vállalkozó tantestületekben; másrészt kordokumentumként szolgál mindazoknak, akik öt-tíz év múlva vagy még később meg akarják tudni, hogy 2019-ben milyenek voltak a magyar középiskolák.”

Az Alma mater nem top 100 tematikájú kiadvány, nem beiskolázási ismertető, inkább „úgy segít benézni az iskola falai mögé, hogy a lelkületet is látni, láttatni akarja” – olvashatjuk a bevezető gondolatok között.

Tagintézményünk három oldal terjedelemben, képekkel színesítve mutatta be, hogy milyennek látja önmagát, mitől egyedi és különleges, mire büszke. A könyv elérhető az iskola könyvtárában.

Toldi Attila igazgató

Iskolánk bemutatkozása az Alma mater könyvben

LETÖLTHETŐ DOKUMENTUMOK