Iskolánk „a Nagykunság kézműves remekei” kiállításon

2019. szeptember 10., 15:14

22 éve hagyomány, hogy a Kisújszállási Ipartestület a nagykun települések kézművességgel foglalkozó mestereinek munkáiból kiállítást szervez a Művelődési házban. Ezen iskolánk is mindig bemutatkozik, ugyanis szeretnénk azt hinni, hogy a jövő mestereinek egy része nálunk sajátítja el a szakma fortélyait és szeretetét. Nem csupán „profik”, hanem a kézművességet hobbi szinten űzők szemet gyönyörködtető alkotásai kerültek az érdeklődő közönség elé. Örömmel állapíthatjuk meg, hogy illéssys (Duli Annamária tűzzománcai, Boda Aranka textil faliképei és hátizsák-modelljei) és nyugdíjas illéssys dolgozók (Blum Endréné patchwork munkái és Kovács Jánosné vert csipkéi) alkotásai szintén elnyerték az érdeklődők tetszését.

Toldi Attila igazgató

Iskolánk „a Nagykunság kézműves remekei” kiállításon