Iskolánk városi megemlékezése június 4-éről

2018. június 08., 11:48

A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából tartott városi megemlékező műsort idén az Illéssy-iskola tartotta. A fellépő tanulók a megcsonkított Magyarország embereinek fájdalmát, illetve a lelkek újraegyesítésbe vetett rendületlen hitét a hazáról, annak szeretetéről szóló prózai és lírai szövegekkel érzékeltették. Az elválasztott területeket és azok szétszakíthatatlanságát festett „országrészekkel” mutatták be. Az érzelmi hatást csak fokozta az Ismerős Arcok Nélküled című dalának felcsendülése, majd közös eléneklése. A trianoni békediktátum aláírásának 98. évére méltóképp emlékeztek meg a fiatalok, és annak a jelenben is érvényes üzenetét közvetítették: „Ha egyszer hazánk volt, örökre az marad…”.

A műsor résztvevői: Bernáth Ibolya, Varga Anna (9. A), Bakó Dorina (9. B), Piroska Szintia (9. D), Kiss Réka (11. A) és Acsádi Zsolt (12. I) osztályos tanulók. Köszönjük Bögös Jenő iskolalelkésznek a műsor zenei részének megvalósítását, valamint Keserűné Ébner Tünde tanárnőnek, Piller Adrien iskolai könyvtárosnak és Bakó Dorina 9. B osztályos tanulónak az előkészítő munkában végzett segítő tevékenységét.

Perneki Adél szaktanár  

Iskolánk városi megemlékezése június 4-éről