Ismét sokan jöttek el nyílt napunkra

2016. november 30., 11:25

Iskolánk 2016. november 23-án ismét megnyitotta kapuit azok előtt az érdeklődő nyolcadikosok és szüleik előtt, akik a jövőben továbbtanulásukat tervezgetik az általunk kínált képzések valamelyikén. A megjelent több mint 120 főt Toldi Attila igazgató úr tájékoztatta az iskolánkban oktatott szakmákról és továbbtanulási lehetőségekről. Kiemelten is szólt a meghirdetett gimnáziumi osztályról, mely az emelt óraszámú idegen nyelvi képzéssel (heti 5 órában az első, heti 3 órában a második idegen nyelv) kifejezetten a felsőoktatásra (egyetem, főiskola) történő felkészítést tűzte ki célul. Az USA-ból érkezett anyanyelvi szaktanár is segíteni fogja a minél eredményesebb munkát. De hagyományosan meglévő, 4+1 éves kereskedelmi és vendéglátóipari szakgimnáziumi képzéseink mellett új ágazatként indítjuk a szociális képzést is. Ez az oktatási forma az 5 év alatt érettségit és két szakmai végzettséget nyújt leendő diákjainknak. Szakközépiskolában 11 szakmában hirdetünk képzéseket, melyekből 5 ösztöndíjas szakma.

Ezt követően az iskola épületében berendezett kiállítást tekinthették meg, és megismerhették az egyes szakmák alapfogásait, majd nyílt órákon betekintést nyerhettek közismereti és szakmai órákba egyaránt. Az érdeklődőket külső tanműhelyeink is szeretettel várták, s a bátrabbak ki is próbálhattak egy-egy munkaműveletet a különböző szakmákban. Nagy érdeklődés volt a faipari és vendéglátós szakmáknál, de nagy sikere volt a hegesztő szimulátornak is.

Üzenjük a nyolcadikosoknak: szeptembertől szeretettel várunk benneteket.

Toldi Attila igazgató

Ismét sokan jöttek el nyílt napunkra