Vizsgamunka-remekmunka iskolai pályázat

2017. április 12., 14:40

Iskolánk műszaki szakmai munkaközössége pályázatot írt ki a faipari és fémipari szakmában tanulók számára. A pályázat lényege, hogy a tanulók önállóan készítsenek el egy általuk tervezett munkadarabokat. Összesen 21, nagyon szép pályamunka érkezett be, melyeket a szakmai tanárokból és szakoktatókból álló bizottság értékelt. A pályázók az eddig elsajátított ismereteket, gyakorlati fogásokat alkalmazták a pályamunkák elkészítése során.

Nehéz dolga volt az értékelést végzőknek, de megoldották a feladatot. Figyelembe vették az évfolyamok közötti különbségeket. Külön értékelték a 9-10. évfolyamos tanulókat. Az elkészült pályamunkákból a főépület alsó szintjén kiállítást rendeztünk be, s iskolánk tanulói nagy érdeklődéssel nézegették az elkészült termékeket.

Az alábbi eredmények születtek:

Faipari szakmában:

9. évfolyam: I. helyezett Ressinka József (9. B)

                    II. helyezett Gebei Alexander (9. B)

10. évfolyam: holtversenyben I. helyezett Kummer Ádám (10. C) és Varga Dániel (10. C)

Fémipari szakmában:

Gépi megmunkálás: I. helyezett Kelemen András (Ksz/12.) gépi forgácsoló

                                 II. helyezett Ari Bence – Lázár Richard (10. C) gépi forgácsoló

Kézi megmunkálás: I. helyezett Lakatos Alex (10. C) hegesztő

     holtversenyben  II. helyezett Lakatos Alex – Őz Dávid Péter – Horváth Erik (10. C) hegesztő

     és Török János – Berkes Attila (10. C) hegesztő

                               III. helyezett Matuszka Attila (10. C) hegesztő

„Nagydíjas munka” elismerésben részesült: Kalocsa Norbert – Balogh Dániel (11. B) szerkezetlakatos

A legtöbb pályamunkát készítette: Horváth Erik (10. C) hegesztő (3 db)

Emléklap elismerésben részesült: Fejes István (10. C) hegesztő, Oros Péter (10. C) hegesztő, Penti Alex (10. C) hegesztő, Pápai Csaba (10. C) hegesztő, Horváth Erik (10. C) hegesztő, Gali Tibor (10. C) hegesztő, Egri Norbert (10. C) hegesztő.

Minden pályázó tanulónak és felkészítő tanáraiknak, oktatóiknak gratulálunk a szép munkák elkészítéséhez, mellyel bizonyították, hogy elsajátították szakmájuk fogásait.   


Demeter István munkaközösség-vezető

Vizsgamunka-remekmunka iskolai pályázat